O Holdingu Šmídl

Holding Šmídl, jehož jsme od září 2017 součástí, působí na českém trhu v oblasti dopravy a poskytování komplexních logistických služeb již téměř 30 let. Jak to všechno začalo?

1990: První kancelář firmy Šmídl byla v kuchyni rodinného domu

Společnost založil v roce 1990 Vladimír Šmídl. Z původně rodinné firmy se podnik rozrostl do holdingového uspořádání s více než deseti pobočkami po celé České republice. Mezi významné milníky historie společnosti Šmídl patří rok 1992, kdy firma začala provozovat mezinárodní kamionovou dopravu. V roce 1999 otevřela truckcentrum v Žamberku a o necelých deset let později logistické centrum ve Vysokém Mýtě. V roce 2009 získala společnost v Amsterodamu ocenění v soutěži Evropský autodopravce roku. V roce 2010 firma disponovala 200 vozidly a z malé rodinné firmy se rozrostla ve společnost s 315 zaměstnanci. Rok poté otevřela novou pobočku v Brně. V roce 2015 firma slavila jubileum – na dopravním trhu působila již 25 let.

1997: NIKA Logistics, začátky ve vesnici s 13 domy

Společnost NIKA působí v oblasti dopravy více než 20 let a ve svém vozovém parku má přes 250 vozidel různých typů a tříd. Portfolio činností navíc doplňuje železniční, námořní a letecká doprava.

NIKA byla založena v roce 1997 společně se servisem v Nových Holešovicích. O dva roky později byla firma prodána novému majiteli a stala se součástí průmyslového holdingu CSG s centrálou v Hrochově Týnci. V té době společnost rozšířila vozový park z 10 vozidel na 45. V roce 2005 společnost získala ČSAD Pardubice a vybudovala novou pobočku ve Vrdech. Počet vozidel se zdvojnásobil. Tři roky poté již firma zaměstnávala pře 200 zaměstnanců a brzy nato otevřela nové pobočky v Tovačově a Liberci.

V roce 2012 NIKA začala s těžbou a prodejem písku, v následujících letech zahájila provoz logistických center v Pardubicích a Liberci a získala certifikaci na převoz potravin a krmiv. Významným mezníkem pro obě společnosti je datum 7. září 2017, kdy se NIKA Logistics stala součástí dopravnělogistického Holdingu Šmídl.

Současnost Holdingu Šmídl

Díky spojení největších logistických firem východních Čech disponujeme nyní více než 530 vozidly. Stáváme se tak největším českým dopravcem na trhu s více než 800 zaměstnanci a 11 pobočkami po celé České republice. Věříme, že společně porosteme dál. V současné době holding nabízí široké portfolio služeb v oblasti mezinárodních přeprav po celé Evropě, přeprav vnitrostátních, nadrozměrných i ADR, komplexních logistických služeb či letecké, námořní a železniční dopravy. To vše pak doplňují přepravy sypkých hmot a expresní, speciální a multimodální přepravy.

holding-historie

Naše poslání

Hlavním cílem aktivit a činností Holdingu Šmídl je trvalý růst a neustálé zlepšování v oblasti dopravy a logistiky při dodržování všech závazných požadavků. Tohoto cíle chceme dosáhnout zejména díky dodržování pěti základních pilířů naší práce.

checklist icon

Spokojený a loajální zákazník

Jednou z našich základních priorit je poskytovat nadprůměrně kvalitní a spolehlivé služby a trvale udržovat vysokou spokojenost našich zákazníků. Nechceme být nízkonákladovým poskytovatelem služeb, kvalitu vždy upřednostňujeme před kvantitou.

checklist icon

Spokojený a loajální zaměstnanec

Trvale budujeme tým kvalitních zaměstnanců, který je schopen poskytnout zákazníkům kvalitní a profesionální službu. Velký důraz klademe na bezpečnost při práci a ochranu majetku.

checklist icon

Technika a investice

Maximum vydělaných prostředků investujeme zpět do rozvoje firmy. Investice do vozového parku jsou nadprůměrné a trvale snižujeme průměrné stáří našich vozidel. Péče o vozový park (provoz a údržba) je také na vysoké úrovni.

checklist icon

Legislativa

Při našem podnikání důsledně dodržujeme veškeré legislativní normy, a to ve všech oblastech.

checklist icon

Životní prostředí

Vzhledem k oblasti podnikání trvale usilujeme o minimalizaci dopadů na životní prostředí. Snižujeme produkci CO2, velmi důsledně pracujeme se spotřebou pohonných hmot, redukujeme spotřebu dalších energií.

martina-smidlova-uvodnik

„Logistika je velice dynamický obor, v němž musíme kromě rozdílných požadavků našich zákazníků řešit i neustále se měnící legislativní požadavky ve všech zemích, kde působíme. Často to, co platilo včera, dnes již neplatí. Nechci si ale stěžovat, naopak. Všichni dopravci jsou na tom stejně. My máme oproti nim výhodu v tom, že jsme největším českým dopravcem na trhu. Naší dlouhodobou strategií je být zodpovědnou firmou, která hájí zájmy svých zaměstnanců a která svého postavení na trhu využívá ke zlepšování mediální pověsti řidičů profesionálů a bojuje za férové podmínky na českém logistickém trhu. Za tímto si stojíme, a naši zákazníci i zaměstnanci se díky tomu mohou spolehnout na to, že Holding Šmídl bude i v budoucnu představovat jistotu v rozbouřeném moři logistiky. Naši pozici lídra českého logistického trhu chceme i nadále posilovat a jsme rádi, že chcete být součástí."

Martina Šmídlová