Školicí centrum Holdingu Šmídl

V loňském roce byl v rámci Holdingu Šmídl spuštěn unikátní program, jehož cílem je přilákat do našeho oboru i řidiče bez potřebné praxe a zkušeností. Většina dopravních firem takové uchazeče odmítá, protože má zájem hlavně o řidiče s praxí. My, jakožto lídr na českém trhu dopravy a logistiky, chceme jít opačným směrem, a v době velkého nedostatku profesionálních řidičů, si nováčky sami vychovat.

A proč je náš projekt jedinečný?

Zejména tím, že dává příležitost i mladým a nezkušeným řidičům, kteří mají šanci se v malé skupince do 10 účastníků důkladně připravit na vše, co profese „kamioňáka“ přináší. Během 3 týdnů se důkladně seznámí s administrativou, legislativními podmínkami v jednotlivých státech, systémem přestávek i samotným vozidlem. Bonusem navíc je to, že celým kurzem nováčky provází školitel, který během své kariéry řidiče u firmy Šmídl nasbíral cenné zkušenosti, které teď předává svým nástupcům.

martina-smidlova

Tři týdny prověří schopnosti i motivaci uchazečů

„Rozhodně nesedíme celý den v učebně, většinu času trávíme u auta, kdy se učíme kurtovat náklad, nasazovat řetězy, starat se o vozidlo, zkrátka simulujeme všemožné situace, které mohou řidiče na cestách potkat,” popisuje školitel Martin Severa. „Ve druhém týdnu kurzu se účastníci seznámí s dispečery, procvičí si couvání s tahačem a další praktické dovednosti. Poslední týden je opět věnován administrativě, vyplňování stazek, nastavování mýtných krabiček nebo správnému postupu při pojistných událostech. Během kurzu čeká na účastníky i několik testů, kterými se ověřuje, že všemu správně porozuměli. Pokud projdou, čeká je ještě několik týdnů jízdy se zkušeným řidičem mezinárodní kamionové dopravy, což jim umožní získat potřebnou jistotu.“

Na projekt má Holding pozitivní ohlas i od samotných účastníků. Rozhovor s jedním z nich si můžete přečíst ZDE.

“Mít příslušný řidičák C+E je jedna věc, ale řídit kamion se člověk naučí až praxí. Pokud vím, tak jsme jediní, kdo se začínajícím řidičům takto věnuje. Je to samozřejmě investice, ale jsme přesvědčeni, že se nám to vrátí na menším počtu pojistných událostí, ekonomičtější jízdě i větší spokojenosti řidičů”, uzavírá Martina Šmídlová.

Máte zájem pracovat u nás? Napište nám!


Odesláním tohoto formuláře souhlasím se zásadami zpracování
osobních údajů tak, jak jsou sepsány ZDE.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


Nové školící centrum